top of page
Vyhledat
 • Obrázek autoraSKYRO

Návod na instalaci SideQuest + tipy na 3 zajímavé aplikace

Aktualizováno: 18. 3. 2021

SideQuest je platforma, kde naleznete spoustu zajímavých projektů, od těch úplně amatérských zdarma, přes profesionální dema a early-access, až po velké komerční placené projekty.Instalace je poměrně jednoduchá a neměla by vám činit větší problémy. Kdybyste se kdykoliv ztratili, po pravé straně stránky najdete video-návod v angličtině, který vám jednotlivé kroky ukáže.


 1. Navštivte stránku https://sidequestvr.com/setup-howto a klikněte na soubor, který přísluší k vašemu systému

 2. Po dokončení otevřete stáhnutý soubor dvojitým klepnutím

 3. Na MACu přesuňte myší ikonku aplikace do složky aplikace

 4. na WINDOWS aplikaci nainstalujte klasicky prostřednictvím průvodce po otevření souboru.

 5. Jakmile máte instalaci dokončenou, vytvořte si developer účet na adrese developer.oculus.com a zaregistrujte se přes Facebook účet, který budete používat pro přístup k vašemu headsetu.

 6. Po dokončení registrace zvolte "create new organization", pojmenujte svoji "organizaci" jak uznáte za vhodné a dokončete klepnutím na "odeslat". Musíte také souhlasit s podmínkami Oculusu.

 7. Na WINDOWS (na MACu tento bod přeskočte) je třeba si stáhnout Oculus ADB driver, který naleznete přímo v developer systému (přímý odkaz https://developer.oculus.com/downloads/package/oculus-adb-drivers/) Stáhněte si ZIP soubor, rozbalte jej, ze složky zvolte soubor "android_winusb.inf", klikněte pravým tlačítkem a zvolte "instalovat"

 8. Přejděte do Aplikace Oculus na telefonu/tabletu, záložka nastavení, ujistěte se, že je headset spárovaný a připojený, klikněte na "More settings", přejděte na "Developer Mode" a přepněte na zapnuto.

 9. Restartujte headset dlouhým podržením zapínacího tlačítka (dokud neuslyšíte charakteristický zvuk)

 10. Spusťte aplikaci "SideQuest", připojte headset USB kabelem k počítači a následně si jej nasaďte a potvrďte okno "Allow USB debuging" a zaškrtněte "Always allow this computer" a klikněte na OK. Headset může zobrazit i dialog "Allow access to data", který také potvrďte.

 11. Pokud se vše povedlo, v levém horním rohu aplikace SideQuest se červená tečka změní na zelenou a headset je připojen

 12. Zvolte si aplikaci podle svého výběru, klikněte na "Install to headset" a počkejte na provedení

 13. Následně přejděte do headsetu, vyberte ve spodním docku "aplikace", zvolte "all apps" a ve filtru nahoře vpravo přepněte místo "all" na "unknown sources"

 14. Zvolte aplikaci kterou chcete spustit.


Pokud se hned na začátku nechcete probírat stovkami aplikací a hledat ty zajímavé (byť to doporučuji, protože narazíte na spoustu skrytých pokladů), vybral jsem své 3 oblíbené, které jsem osobně vyzkoušel a které mi doteď dělají při hraní na Questu radost 🙂


QUESTZ-DOOM

Doom je stará dobrá klasika, která nesmí chybět na žádném systému, který je schopen rozběhat jakoukoliv pohyblivou grafiku (včetně bankomatů, kalkulaček a třeba i osciloskopu). Quest samozřejmě není výjimkou, ale Doomu dodává rozměr, který mu zatím chyběl - tím samozřejmě myslím ten třetí. To by samo o sobě bylo sice zajímavé, ale ty pravé grády DOOM dostane teprve v momentě, kdy si nainstalujete některou z mnoha originálních modifikací, jako je například populární Brutal DOOM. Hra vám rázem svoji over-the-top komickou brutalitou v kombinaci s VR i známým prostředím vykouzlí na tváři úsměv dítěte, které po letech našlo svoji oblíbenou hračku.


ANCIENT DUNGEON

K téhle hře jsem byl zpočátku nedůvěřivý, ale nakonec jsem u ní strávil poměrně dost času a neustále se k ní vracel. Na začátku je to nenáročný dungeon crawler, který mi připomněl zlaté časy objevování temných chodeb v Dungeon Masteru, ale vychází z estetiky Minecraftu a možná by šel označit jako "Minecraft Dungeons VR". Postupem času (tedy postupem více a více do podzemí) ale nabírá na obtížnosti a dokáže pocuchat nervy. Zábava tkví také samozřejmě v lootu a drobných RPG prvcích, po cestě sbíráte rozmanité upgrady a bonusy a vylepšujete si vybavení Po každé smrti následuje restart, je vygenerované nové prostředí a jede se nanovo. Pokud máte děti, troufám si říct, že vám Quest zpátky do rukou hned tak nevydají 🙂


LAMBDA1VR (HALF-LIFE VE VR)

Kdo by neznal Half-Life, revoluční klasiku která prakticky odstartovala novou vlnu moderních FPS. Pokud patří Half-Life k vašim srdcovkám, budete z VR portu nadšení. Kdo by si byl pomyslel, že jednoho dne se budeme moci procházet komplexem Black Mesa na vlastní kůži a ohánět se vlastní vlastní rukou po nepřátelích, svíraje ono pověstné páčidlo. Nejedná se samozřejmě o plnohodnotný VR titul, takže stále musíte zkousnout omezení jako nemožnost interagovat rukou s objekty, přebíjet ručně zbraně a tak podobně, ale ruku na srdce - od fanouškovského portu, který je zdarma bychom takové věci rozhodně ani nečekali. Nezapomeňte ale, že je třeba vlastnit originální Half-Life.

1 524 zobrazení0 komentářů
Post: Blog2 Post
bottom of page